Ticf.pl » Pożyczki » Pożyczka bez bik – co to znaczy?

Wyjaśniamy na czym polega pożyczka bez bik i co dokładnie oznacza ta nazwa.

 

BIK

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej to inaczej mówiąc – historia kredytowa. Jest to baza składająca się z informacji przekazywanych przez banki lub SKOK-i na temat Twoich kredytów, pożyczek, korzystania z kart kredytowych (debetowych) oraz limitu debetowego w rachunku bankowym. Informacje jakie spływają do BIKU z banków i SKOK-ów to zarówno informacje pozytywne (o spłatach terminowych) jak i negatywne (o zaległościach i opóźnieniach).

 

Pożyczka bez bik

to pożyczka udzielana przez instytucje pozabankowe, które przy weryfikacji zdolności kredytowej nie opierają decyzji o udzieleniu kredytu głównie na historii w biku, mówi się o nich, że nie „zaglądają do BIK„, . W praktyce oznacza to, że nawet mając negatywną historię w biku możemy ubiegać się o wszelkie pożyczki bez bik – tzw. pożyczki dla każdego. Sformułowanie „pożyczka bez bik” jest potocznym określeniem pożyczek pozabankowych (mimo, że instytucje pozabankowe często mają dostęp do danych w BIK).

 

Oferty pożyczek bez bik

Poniżej przedstawiamy wybrane oferty sprawdzonych potocznych pożyczek bez bik:

 

Ocena
[Głosów: 208 Średnia: 4.8]

Komentarze

 1. marlena pisze:

  piąteczek wieczór, potrzebuje szybko kasy na impreze, żłożyłam wszytkie wnisoki zobaczymy co będzie :D jedna już przyszła decyzja pozytywna i super, czekam na przelew, ma byc w 5 minut :D

 2. provident pisze:

  Kiedyś provident był h***wy ale ostatnio zmienili strategie i mozna wziąc pożyczke bez bik splacana w ratach miesiecznych – syper sprawa polecam kazdemu kto ma problem w banku.

 3. edyta pisze:

  dobrze, że napisaliście w ” ” cudzysłowie, że nie „zaglądają do biku” bo prawda jest taka że mogą zaglądać ale po prostu najzwyczajniej w świecie tak to działa że pożyczki bez bik to po prostu pożyczki pozabankowe, nie ma sensu wyjaśniać definicji „bez bik” bo to tak na prawde coś jak takiego w styli „jest ale nie ma” ;) a ilość czynników wpływających na pozytywną/negatywną decyzję jest nieokreślona

 4. slabybik pisze:

  Niby zagladaja do biku a i tak daja pożyczki bez bik :D tak sie juz przyjelo ze bez bik znacY pozabankowe i tyle bo i tak daja pozyczki jak ktas nie jeat mocno zadluzony to dostanie.

 5. Karol pisze:

  Czyli w koncu informacja co to znaczy pozyczka bez bik? Jak sprawdzic ktore bezbiku? Z mojego doswiadczenia wunika ze wszystkie e podane tutaj sa bezbiku bo mam slaby bik a dostalem w kazdej co sam sie zdziwil…

 6. antek pisze:

  bik bikowi nie rowny. jedni mowia ze sa bez bik a inni ze z bik i tez udzielaja pozyczek mimo slabego biku, nejlepiej zlozyc wniosek do kilku firm i poczekac – jedyna opcja zeby sie nie wku***ć

 7. Tomek pisze:

  korzystałem się z freezl.pl – załatwiłem pieniądze przez 15 minut, prosty system i naprawdę szybko dostałem decyzję. Polecam)

 8. lysy pisze:

  jak ktos szuka pozyczki bez bik to chyba wie co to znaczy?! ja polecam vivus albo zaplo! zero zbednego p******a

 9. Kamil pisze:

  jaka pozyczka jest najwieksza szansa na otrzymanie bez bik, baz, big, erif, i innych tego typu? osoba zadluzona z komornikiem potrzebuje pozyczki

 10. Jurek pisze:

  Co takmalo tych pozyczek bez bik?

 11. Klaudia pisze:

  Jak ktos szuka pozyczkali bez bik to najlepiej sprawdzic provident vivus extraportfel i zaplo

 12. Poli pisze:

  Pożyczki bez bik to polecam lednup – duże kwoty, szybka wypłata i dobre warunki

 13. Artur pisze:

  Jak to teraz jest w obecnej sytuacji czy te pożyczki bez bik dalej są udzielane jak wcześniej przed tym całym pandemicznym okresem? Potrzebuje natychmiastowej pozyczki bez biku na splate rachunkow itd. Kwota najlepiej okolo 4000 zł na raty ze spłatą na kilka rat bo póżniej planuje wziść kresyt w banku moze konsolidacje.

 14. Adam pisze:

  najlepsze pozyczki bez bik tylko na portalu * najtańsze i najszybsze pożyczki na rynku. promocyjne chwilówki bez biku za 0 zł !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Przed zaciągnięciemy pożyczki lub kredytu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Cel pożyczki - taki, którego nie jesteśmy w stanie zrealizować za pomocą własnych środków. Kwota pożyczki - dopasowana do finansowych możliwości. Nie traktuj pożyczki jako regularnego wsparcia budżetu, aby nie wpaść w spiralę długów. Pożyczka to zobowiązanie wpływające na Twoją całą rodzinę. Każda pożyczka powinna zostać spłacona razem kosztami (prowizja, oprocentowanie i inne opłaty).

Konsekwencje opóźnienia w spłacie

Zgodnie z umową pożyczki, pożyczkodawca ma prawo do naliczania dodatkowych opłat wynikających m.in. z konieczności wysyłania informacji i wezwań do zapłaty, windykacji, odsetek w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Pożyczkobiorca musi także liczyć się z tym, że informacje o opóźnieniu w spłącie pożyczki zostaną zgłoszone do bazy dłużników. W przyszłości takie informacje w bazach mogą utrudnić lub uniemożliwić zaciągnięcie kredytu.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Pożyczkobiorca może wnioskować o wydłużenie okresu spłaty pożyczki. Z reguły wydłużenie tego okresu będzie wiązało się z koniecznością złożenia wniosku oraz wykonania dodatkowej płatności na rzecz firmy pożyczkowej. Wniosek o zmianę terminu do spłaty powinien zostać złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania. Szczegółowe informacja na temat zasad obowiązujących przy przedłużaniu terminu pożyczki znajdują się w regulaminach.

Konsekwencje przy braku płatności

W przypadku kiedy pożyczkobiorca nie spłaci zaciągniętego kredytu, pożyczkodawca może podjąć wszelkie działania mające na celu odzyskanie zaległej kwoty pożyczki razem z dodatkowymi kosztami. Pożyczkodawca może przekazać pożyczkę do windykacji.

Zgodność z Polskimi przepisami dotyczącymi pożyczek

Szybkie pożyczki gotówkowe (tzw. pożyczki pozabankowe) są udzielane na mocy Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Wybrane firmy pożyczkowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715). W takiej sytuacji klientom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO - to odzwierdziedlenie relacji pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Wszelkie informacje i sposób obliczania RRSO znajduje się w ustawie o kredycie konsumenckim, Dzięki RRSO mamy możliwość porównania różnych ofert pożyczkowych, Zaciągając szybkie pożyczki trzeba pamiętać o kosztach i opłatach (przygotowawcza, ubezpieczenie, rejestracyjna, i koszty przedłużenia lub windykacji (upomnienia itp.)

CLOSE
CLOSE