Ticf.pl » Pożyczki » Pożyczka bez bik – co to znaczy?

Wyjaśniamy na czym polega pożyczka bez bik i co dokładnie oznacza ta nazwa.

 

BIK

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej to inaczej mówiąc – historia kredytowa. Jest to baza składająca się z informacji przekazywanych przez banki lub SKOK-i na temat Twoich kredytów, pożyczek, korzystania z kart kredytowych (debetowych) oraz limitu debetowego w rachunku bankowym. Informacje jakie spływają do BIKU z banków i SKOK-ów to zarówno informacje pozytywne (o spłatach terminowych) jak i negatywne (o zaległościach i opóźnieniach).

 

Pożyczka bez bik

to pożyczka udzielana przez instytucje pozabankowe, które przy weryfikacji zdolności kredytowej nie opierają decyzji o udzieleniu kredytu głównie na historii w biku, mówi się o nich, że nie „zaglądają do BIK„, . W praktyce oznacza to, że nawet mając negatywną historię w biku możemy ubiegać się o wszelkie pożyczki bez bik – tzw. pożyczki dla każdego. Sformułowanie „pożyczka bez bik” jest potocznym określeniem pożyczek pozabankowych (mimo, że instytucje pozabankowe często mają dostęp do danych w BIK).

 

Oferty pożyczek bez bik

Poniżej przedstawiamy wybrane oferty sprawdzonych potocznych pożyczek bez bik:

 

Ocena
[Głosów: 140 Średnia: 4.8]

Komentarze

 1. marlena pisze:

  piąteczek wieczór, potrzebuje szybko kasy na impreze, żłożyłam wszytkie wnisoki zobaczymy co będzie :D jedna już przyszła decyzja pozytywna i super, czekam na przelew, ma byc w 5 minut :D

 2. provident pisze:

  Kiedyś provident był h***wy ale ostatnio zmienili strategie i mozna wziąc pożyczke bez bik splacana w ratach miesiecznych – syper sprawa polecam kazdemu kto ma problem w banku.

 3. edyta pisze:

  dobrze, że napisaliście w ” ” cudzysłowie, że nie „zaglądają do biku” bo prawda jest taka że mogą zaglądać ale po prostu najzwyczajniej w świecie tak to działa że pożyczki bez bik to po prostu pożyczki pozabankowe, nie ma sensu wyjaśniać definicji „bez bik” bo to tak na prawde coś jak takiego w styli „jest ale nie ma” ;) a ilość czynników wpływających na pozytywną/negatywną decyzję jest nieokreślona

 4. slabybik pisze:

  Niby zagladaja do biku a i tak daja pożyczki bez bik :D tak sie juz przyjelo ze bez bik znacY pozabankowe i tyle bo i tak daja pozyczki jak ktas nie jeat mocno zadluzony to dostanie.

 5. Karol pisze:

  Czyli w koncu informacja co to znaczy pozyczka bez bik? Jak sprawdzic ktore bezbiku? Z mojego doswiadczenia wunika ze wszystkie e podane tutaj sa bezbiku bo mam slaby bik a dostalem w kazdej co sam sie zdziwil…

 6. antek pisze:

  bik bikowi nie rowny. jedni mowia ze sa bez bik a inni ze z bik i tez udzielaja pozyczek mimo slabego biku, nejlepiej zlozyc wniosek do kilku firm i poczekac – jedyna opcja zeby sie nie wku***ć

 7. Tomek pisze:

  korzystałem się z freezl.pl – załatwiłem pieniądze przez 15 minut, prosty system i naprawdę szybko dostałem decyzję. Polecam)

 8. lysy pisze:

  jak ktos szuka pozyczki bez bik to chyba wie co to znaczy?! ja polecam vivus albo zaplo! zero zbednego p******a

 9. Kamil pisze:

  jaka pozyczka jest najwieksza szansa na otrzymanie bez bik, baz, big, erif, i innych tego typu? osoba zadluzona z komornikiem potrzebuje pozyczki

 10. Jurek pisze:

  Co takmalo tych pozyczek bez bik?

 11. Klaudia pisze:

  Jak ktos szuka pozyczkali bez bik to najlepiej sprawdzic provident vivus extraportfel i zaplo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Przed zaciągnięciemy pożyczki lub kredytu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Cel pożyczki - taki, którego nie jesteśmy w stanie zrealizować za pomocą własnych środków. Kwota pożyczki - dopasowana do finansowych możliwości. Nie traktuj pożyczki jako regularnego wsparcia budżetu, aby nie wpaść w spiralę długów. Pożyczka to zobowiązanie wpływające na Twoją całą rodzinę. Każda pożyczka powinna zostać spłacona razem kosztami (prowizja, oprocentowanie i inne opłaty).

Konsekwencje opóźnienia w spłacie

Zgodnie z umową pożyczki, pożyczkodawca ma prawo do naliczania dodatkowych opłat wynikających m.in. z konieczności wysyłania informacji i wezwań do zapłaty, windykacji, odsetek w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP. Pożyczkobiorca musi także liczyć się z tym, że informacje o opóźnieniu w spłącie pożyczki zostaną zgłoszone do bazy dłużników. W przyszłości takie informacje w bazach mogą utrudnić lub uniemożliwić zaciągnięcie kredytu.

Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki

Pożyczkobiorca może wnioskować o wydłużenie okresu spłaty pożyczki. Z reguły wydłużenie tego okresu będzie wiązało się z koniecznością złożenia wniosku oraz wykonania dodatkowej płatności na rzecz firmy pożyczkowej. Wniosek o zmianę terminu do spłaty powinien zostać złożony przed upływem terminu spłaty zobowiązania. Szczegółowe informacja na temat zasad obowiązujących przy przedłużaniu terminu pożyczki znajdują się w regulaminach.

Konsekwencje przy braku płatności

W przypadku kiedy pożyczkobiorca nie spłaci zaciągniętego kredytu, pożyczkodawca może podjąć wszelkie działania mające na celu odzyskanie zaległej kwoty pożyczki razem z dodatkowymi kosztami. Pożyczkodawca może przekazać pożyczkę do windykacji.

Zgodność z Polskimi przepisami dotyczącymi pożyczek

Szybkie pożyczki gotówkowe (tzw. pożyczki pozabankowe) są udzielane na mocy Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Wybrane firmy pożyczkowe stosują się także do zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715). W takiej sytuacji klientom przedstawiane są formularze informacyjne właściwe dla kredytów konsumenckich.

RRSO oraz opłaty związane z udzieleniem pożyczki

RRSO - to odzwierdziedlenie relacji pomiędzy całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Wszelkie informacje i sposób obliczania RRSO znajduje się w ustawie o kredycie konsumenckim, Dzięki RRSO mamy możliwość porównania różnych ofert pożyczkowych, Zaciągając szybkie pożyczki trzeba pamiętać o kosztach i opłatach (przygotowawcza, ubezpieczenie, rejestracyjna, i koszty przedłużenia lub windykacji (upomnienia itp.)

CLOSE
CLOSE